Podziękowania dla Pani Dyrektor mgr Marii Fifańskiej

                                                      Szanowna Pani Dyrektor!

” Upływa szybko życie,  jak potok płynie czas…” – to prawdziwe wymowne słowa znanej piosenki.

Siedemnaście lat temu została Pani Dyrektorem szkoły – po naszemu „gaździną”.

Gaździna na Orawie to bardzo gospodarna, zapobiegliwa kobieta – wszystkiego dogląda, mądrze rządzi, a jednocześnie sama dużo robi. Nie jest łatwo wszystko ogarnąć, zawsze są jakieś problemy i przeciwności, ale zwykle się to udawało. Swoim opanowaniem, spokojem, ludzkim podejściem do każdego potrafiła Pani każdy problem zażegnać i mądrze rozwiązać.

Na samym początku zdobyła Pani wielki aplauz w gronie, wśród rodziców i uczniów.

Przez siedemnaście lat pokazywała Pani z jaką odpowiedzialnością i zaangażowaniem należy kierować placówką, zawsze mając na uwadze dobro przede wszystkim uczniów i nas – pracowników.

Swoją postawą, sposobem bycia spowodowała Pani, że szkoła stała się dla nas drugim domem, do którego  przychodzi  się chętnie, bo to „dom ” ciepły, bezpieczny i nowoczesny. W tym drugim domu czekała Pani uśmiechnięta na wszystkich i gotowa wysłuchać każdego, kto miał jakieś uwagi, propozycje, a nawet osobiste problemy, ale bywała tez Pani zatroskana, bo i smutnych chwil nie brakowało.

Niezwykle trudno jest nam żegnać Dyrektorkę szkoły, która miała świadomość tego, że Dyrektorem się bywa, a człowiekiem się jest. Pani zawsze była pełna troski, mądrości życiowej, ładu, opanowania, spokoju, a jednocześnie skromna z oddaniem wykonująca swoje obowiązki.

Dla uczniów była Pani prawdziwą opiekuńczą matką, a dla nas pracowników, koleżanką spieszącą z radą i pomocą. Dzięki Pani nasza szkoła dzisiaj ma patrona wielkiego Orawiaka – budowniczego słynnego kościoła – ks. Jana Sczechowicza – za co serdecznie dziękujemy.

Mówią że nie ma ludzi niezastąpionych. Może to i prawda, ale czemu nie mówią , jak trudno bez nich żyć .

Nie jesteśmy w stanie streścić w tym podziękowaniu Pani zasług, są one widoczne w życiu tej szkoły.

W imieniu Grona Pedagogicznego , wszystkich pracowników szkoły chcemy podziękować Pani Dyrektor za siedemnaście lat dobrej współpracy , za mądre, ludzkie ” dyrektorowanie”!

Dziękujemy za wspólną pracę , za zapisanie w historii naszej szkoły najbardziej wartościowych kart.

Nie rozstajemy się zupełnie, cieszymy się że jeszcze zostajemy razem.

Życzymy Pani zdrowia , zrealizowania wszystkich cichych marzeń, miłych wspomnień i jeszcze dużo siły i energii każdego dnia.

Z wyrazami szacunku

                                                          Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Orawce

Autor: mgr Emilia Joniak

Może Ci się również spodoba

Skip to content