102 Rocznica Odzyskania Niepodległości

            W środę  11 Listopada 2020 roku obchodziliśmy 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ze względu na pandemię koronawirusa i trwające w całej Polsce nauczanie zdalne wszystkich klas, niestety nie mogliśmy tak uroczyście, jak co roku obchodzić akademii w szkole. Nie mniej jednak postanowiliśmy uczcić ten wyjątkowy dla wszystkich Polaków dzień, poprzez wspólny śpiew Hymnu Polski i piosenek patriotycznych na lekcjach online, czy oglądanie filmów i prezentacji patriotycznych.

Uczniowie z klas pierwszej zapałem wykonywali na lekcjach plastyki biało-czerwone kotyliony. Starsze klasy na lekcjach historii i godzinie wychowawczej, rozmawiały o wydarzeniach związanych z odzyskaniem niepodległości oraz omawiali sylwetki bohaterów tamtego okresu zwanych „Ojcami Niepodległości”:  Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincenta Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego. 

11 listopada w naszym parafialnym kościele odbyła się również msza święta, podczas której  parafianie z zachowaniem zaleceń sanitarnych modlili się w intencji naszej Ojczyzny pod przewodnictwem ks. proboszcza. W takim dniu każdy z nas powinien w jakiś sposób wyrazić radość i wdzięczność za możliwość życia w wolnym i niepodległym kraju…

 Autor: Kamila K.

 

 

 

 

Może Ci się również spodoba

Skip to content