Syćka Se Wom…

 

Tradycją naszej szkoły stały się wystawiane corocznie dla wszystkich Mieszkańców i Gości Jasełka. Gromadziły one  w styczniowe popołudnie wszystkie pokolenia mieszkańców Orawki na sali gimnastycznej… a figurka Jezusa w rękach naszych uczniów błogosławiła nam na Nowy Rok…

W tym roku również pragniemy życzyć Wszystkim błogosławieństwa Bożego.  Posłużymy się słowami tak dobrze znanej nam pieśni, śpiewanej niemal zawsze w czasie wizyt papieża Jana Pawła II w Polsce. Dzisiaj usłyszymy je w wykonaniu naszego ucznia klasy piątej Kacpra B.

Syćka Se Wom…

Syćka se Wom zycom to i owo
syćka se Wom zycom to i owo
a my Wom zycymy
a my Wom zycymy
scyńścio zdrowio

Zycymy Wom zdrowio nolepsego
równego pstrągowi w Morskim Oku
a do tego siły do koździćkiyj zyły
w setnym roku.

Coby Wom Pon Jezus Błogosławiył
Coby Wom Pon Jezys Błogosławiył
i na długie lata
i na długie lata
nos ostawił

Cobyście nom Syćka długo zyli
Cobyście nom Syćka długo zyli
i dla syćkich ludzi
i dla syćkich ludzi
miłość mieli.

życzy

Społeczność Szkoły Podstawowej w Orawce

 Autor: M. J.

Może Ci się również spodoba

Skip to content