Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

Tegoroczne hasło Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego  brzmi:                                             „Poprzez edukację wielojęzyczną ku zrównoważonej przyszłości”.

Uczniowie na lekcji języka polskiego zapoznali się historią święta, wzięli udział w dyskusji na temat współczesnego języka polskiego.  Młodzi ludzie dostrzegają potrzebę troski o język. Dostrzegają problemy: ubóstwo słownictwa, brak poprawności, wulgaryzmy, agresję w sferze języka.

Odpowiadając na tegoroczne hasło uczniowie klas 4-6 pod opieką nauczycielki języka polskiego pani Monik J. wzięli  udział w Klasowym Konkursie Ortograficznym oraz przygotowali plakaty promujące gwarę orawską.

Nasza szkoła stara się wspierać rodziców w trosce o gwarę  i promować gwarę orawską  poprzez przygotowanie uczniów do gwarowych  konkursów recytatorskich i gwarowych.  Język ojczysty i gwara orawska to dla naszych uczniów najważniejsze, niezastąpione drogi przekazu wiedzy, kultury, tradycji, mądrości.

Autor: M. J.

 

 

 

 

 

Może Ci się również spodoba

Skip to content