Wyniki etapu szkolnego Konkursu Literackiego „Piękno Małopolski słowem opisane”

„Małopolska to jeden z najpiękniejszych i niepowtarzalnych regionów w Polsce. Przywiązanie do niej, poczucie bycia świadomym członkiem jej społeczności, tożsamości z nią, dumy z jej dziedzictwa kulturowego i tradycji, potrzeba podkreślenia źródeł własnego rodowodu – są dla nas szczególnie ważne dziś, w dobie powszechnej globalizacji.

Kultywowanie tych tradycyjnych wartości, chociażby poprzez twórczość literacką, zawsze odgrywało i do dziś odgrywa w „naszej małej Ojczyźnie” ważną rolę. Z Małopolską związanych jest wielu znakomitych pisarzy, którzy w swoich utworach niejednokrotnie odwoływali się do tego, co rodzime.”
(Źródło PCK Nowy Sącz)

Uczniowie klas 4-6 odpowiadając na zaproszenie PCK w Nowym Sączu wzięli udział w etapie szkolnym konkursu literackiego „Piękno Małopolski słowem opisane”, w którym przygotowali opis swojej rodzinnej wsi i jej zwyczajów.

Wyniki etapu klasowo/szkolnego:
I miejsce Melania Grzybacz kl. 5
II miejsce Kamila Kołton kl. 6
III miejsce Helena Kołton kl. 4
III miejsce Karol Data kl. 4
III miejsce Sylwia Kusy kl. 6

Wyróżnienia:
Arkadiusz Pilch kl. 4
Justyna Kuczkowicz kl.5
Martyna Oskwarek kl. 6

Zwycięzcy na drugim etapie konkursu zmierzyli się z trudniejszym zadaniem – napisali opowiadania w których przedstawili orawskie zwyczaje! Wykazali się wiedzą oraz pokazali swoje uzdolnienia literackie!

Prace uczniów -opowiadania- zostały przekazane do dalszego etapu konkursu! Trzymamy Kciuki!!!

Opiekun:
Monika Jurczak

Może Ci się również spodoba

Skip to content