Nasza szkoła pamięta…

3 września 2021 roku w 82 rocznicę zestrzelenia samolotu „Karaś” PZL P.23  na grobie lotników przy  kościele w Orawce przedstawiciele naszej społeczności szkolnej oraz władz samorządowych złożyli kwiaty i zapalili znicze. Chwilą ciszy uczcili pamięć poległych.

W uroczystościach wzięli udział pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Orawce  Jolanta Garbiarz, nauczyciele: pani Maria Fifańska, pani Monika Basisty-Jurczak, pani Bogumiła Spytkowska, uczniowie  klas 1-3, zastępca wójta pan  Bolesław Wójcik,  sekretarz  pan  Arture Górka  i pani dyrektor CUW Bernadeta Plaszczak.

Nasza szkoła sprawuję opiekę nad grobem lotników. Uczniowie najstarszej klasy troszczą się o porządek, zapalają znicze, pamiętają… Działania te  mają na celu zachowanie i pielęgnowanie pamięci o żołnierzach poległych podczas II wojny światowej wśród dzieci i młodzieży!

Autor: MJ

Może Ci się również spodoba

Skip to content