Spotkanie przygodowo-podróżnicze z pisarzem

28 października w naszej szkole gościł na zaproszanie pani bibliotekarki Ewy Szperlak  polski pisarz dla dzieci i młodzieży – Marcin Kozioł – autor m.in. lektury szkolnej „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej kontynuacji „Tajemnica przeklętej harfy”.  

Pan Marcin to bardzo ciekawy człowiek – wieloletni dyrektor mediów elektronicznych National Geographic Polska, stypendysta United World Colleges i słynącej z dyscypliny Gordonstoun School w Szkocji, złoty medalista British Scientific Society, autor farsy wystawianej na festiwalu Edinburgh Fringe, pisarz (pierwsze książki wydał w wieku 16 lat), kolekcjonera starych komputerów i miłośnika podróży m.in. przejechał konno Kaukaz Mały.

To spotkanie  było nie tylko okazją do rozmowy o książce, ale też angażującą lekcją multimedialną. Niezwykłe przygody bohaterów, detektywistyczne zagadki, łamanie szyfrów i elektryzująca nauka. Wartka współczesna akcja powieści staje się pretekstem do poznania wielu naukowych ciekawostek, a zwłaszcza niezwykłych dokonań wybitnych postaci. Podczas tej multimedialnej lekcji dzieci poznały wynalazcę Nikolę Teslę, któremu zawdzięczamy m.in. rozpowszechnienie taniej energii elektrycznej.

Na lekcjach języka polskiego uczniowie dzielili się ze sobą i z polonistką panią Moniką Jurczak  swoimi wrażeniami ze spotkania bo niewątpliwie pan Marcin zachęcił uczniów do sięgnięcia po jego książkę  a także do odważnego podejmowania spontanicznych decyzji, które choć wydają się drobne, mogą prowadzić do dużych zmian… i życia pełnego fascynujących przygód.

Dziękujemy panu Marcinowi za spotkanie inspirujące do czytania, do nauki, do zdobywania świata!

MJ

Może Ci się również spodoba

Skip to content