Akademia z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych

„..Pytam, dlaczego Was wyklęto?
Dlaczego za wrogów wzięto?
Prawda z kłamstwem wygrała
Choć wiele lat na to czekała”


W dniu 1 marca w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Akademię poświęconą polskim żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia z lat 1944 – 1963 przygotowali uczniowie klasy ósmej pod kierunkiem historyka pana Krzysztofa Wziątka i wychowawczyni pani Renaty Sandrzyk.  Uczniowie zobaczyli prezentację materiałów historycznych, wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych.  Społeczność szkolna uzyskała również odpowiedź na pytanie, dlaczego tych żołnierzy nazywamy żołnierzami wyklętymi albo żołnierzami niezłomnymi, dlaczego żołnierze rozwiązanych oddziałów Armii Krajowej i innych organizacji zbrojnych kontynuowali walkę.Nasza szkoła przyłączyła się do akcji MEN „Szkoła Pamięta” poświęconej pamięci Żołnierzy Wyklętych. Celem, której zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności. Temat wolności tak bardzo aktualny w dzisiaj, kiedy toczy wojna na Ukrainie.

MJ

Może Ci się również spodoba

Skip to content