Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz 25 -lecie powstania Barki

Z okazji 25-lecia działalności Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Jabłonce składamy płynące z głębi serca gratulacje oraz życzenia wytrwałości w prowadzonej działalności na rzecz Osób Niepełnosprawnych w Gminie Jabłonka.

Dyrekcja,  Nauczyciele,  Pracownicy, Rodzice i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Orawce.

Orawka, 05.05.2022 r.

5 maja świętowaliśmy Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz 25 -lecie powstania zaprzyjaźnionego z naszą szkołą Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną znanego na Orawie jako BARKA.

Naszą społeczność szkolną podczas uroczystości jubileuszowej reprezentował Poczet Sztandarowy wraz z panią dyrektor Jolantą Garbiarz i z przedstawicielami nauczycieli: panią Moniką Pieróg i panią Moniką Basisty-Jurczak.

Uroczystości rozpoczęła Mszą św. dziękczynną odprawiona w kościele Przemienienia Pańskiego w Jabłonce. Następnie uczniowie Ośrodka oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy na deskach Orawskiego Centrum Kultury przedstawili piękny i wzruszający program opowiadający historię powstania Barki.

Na pamiątkę tego wydarzenia ofiarowaliśmy naszym Przyjaciołom ikonę Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus napisaną przez naszą uczennicę Marlenę Otrembiak podczas zajęć artystycznych prowadzonych przez pana Jana Palenika.

MJ

Galeria zdjęć z uroczystości

Może Ci się również spodoba

Skip to content