Spotkanie z świecką misjonarką Anną Obyrtacz

Spotkanie z  świecką misjonarką Anną Obyrtacz

Na początku marca 2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie
z misjonarką świecką Anną Obyrtacz, która przebywa na placówce misyjnej w Afryce. Społeczność naszej szkoły wspiera Anię w jej działaniach na rzecz dzieci z Afryki, dlatego wizyta Ani w rodzinnej miejscowości była bardzo oczekiwana.

W czasie spotkania Ania opowiadała uczniom o swojej pracy w Afryce, o codziennym życiu dzieci afrykańskich, o sytuacjach, które dla nas są nie do wyobrażenia. Jednym
z zadań Ani jest przygotowanie  nowo powstałego oddziału przedszkolnego, dlatego  podjęliśmy  próbę zbiórki materiałów dydaktycznych, potrzebnych do wyposażenia nowego przedszkola. W  akcję zaangażowała się duża część dzieci i rodziców. Zebrane materiały przekazaliśmy  Ani, by mogła je wysłać statkiem do Afryki. Mamy nadzieję, że nasze działania choć w minimalny sposób ułatwią pracę misjonarce, a dzieciom z Afryki sprawią radość i dadzą możliwość lepszego rozwoju.

Może Ci się również spodoba

Skip to content