Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości – 11 listopada 2018 r.

 Dnia 9 Listopada o godzinie 11.30 na sali gimnastycznej naszej Szkoły Podstawowej w Orawce odbyła się akademia z okazji 11 listopada.

 Na początku apelu uczniowie naszej szkoły uroczyście odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego. W ten sposób chcieliśmy upamiętnić 100-lecie rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, a tym samym oddać szacunek i honor naszym symbolom narodowym i wszystkim, którzy walczyli za wolność naszego kraju.

Następnie wszystkie klasy wraz z przedszkolem i zerówką rozpoczęły koncert pieśni patriotycznych. Jesteśmy pewni, że wykonywane i wysłuchane utwory, skłoniły każdego z uczniów  do przemyśleń i głębszej refleksji.

Część artystyczna została przygotowane przez klasę V pod kierownictwem Pani Marzeny Jabłońskiej i Pani Kamili Matyasik. Piątoklasiści przybliżyli swoim kolegom historię naszego kraju- początków państwa polskiego, powstań narodowo-wyzwoleńczych oraz czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata.

Pamiętajmy zawsze o tych, którzy oddali swoje życie za niepodległą Polskę. To poprzez ich odwagę, poświęcenie i siłę dzisiaj możemy żyć w wolnym kraju!

Galeria zdjęć z uroczystości

Może Ci się również spodoba

Skip to content