W dniach 27-30 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce na Węgry na zaproszenie zaprzyjaźnionej szkoły : Szent András Katolikus Általános Iskola.

Podczas wycieczki uczniowie mieli możliwość poznania dziedzictwa kulturowego Węgier oraz relacji polsko-węgierskich w dziejach obu narodów. Rozwijali również umiejętności posługiwania się językiem obcym w codziennych sytuacjach oraz poszerzali wiadomości zdobyte na lekcjach historii, geografii, plastyki, matematyki i przedmiotów przyrodniczych. Ważnym celem była również integracja międzykulturowa oraz kształtowanie odpowiednich postaw wobec otoczenia i świata
Uczniowie zwiedzili Bazylikę w Esztergom, zamek w Wyszehradzie, Pałac Królewski i Muzeum Militarne w Budapeszcie oraz miasteczko Szentendre. Podczas pobytu uczestniczyli w zajęciach szkolnych wspólnie ze swoimi węgierskimi przyjaciółmi. Były to zajęcia z plastyki, muzyki, matematyki, języka obcego i chemii. Mieli tez możliwość wspólnej zabawy podczas dyskoteki szkolnej, gry terenowej czy jazdy na rollercoasterze.