Wycieczka do Orawskiego Zamku i Demianowskiej Jaskini Wolności

23 października klasy IV, V, VI, VII i VIII wraz z opiekunami udały się na jednodniową wycieczkę autokarową na Słowację. Celem wycieczki, oprócz zacieśnienia przyjaźni, było zwiedzanie Zamku Orawskiego oraz Demianowskiej Jaskini Wolności. 
O godzinie 7.15 wszyscy uczestnicy zebrali się na parkingu przy kościele aby sprawdzić dowody osobiste i zająć miejsca w autobusie. 
Pierwszym miejscem, które odwiedzili uczniowie był Zamek Orawski. Pani przewodnik opowiedziała o historii Zamku i o rodach, które zamieszkiwały zamek. W komnatach można było obejrzeć stroje z czasów panowania dynastii Thurzo. Uczniowie dowiedzieli się również o wielkim pożarze z 1800 roku, który strawił prawie cały zamek. Następnie dzieci oglądały wystawy w Orawskim Muzeum – archeologiczną , przyrodniczą oraz etnologiczną – a wszystko to jest elementem zwiedzania zamku.Po pożegnaniu z panią przewodnik oraz zakupie pamiątek osiągnięty został kolejny cel wycieczki, czyli Demianowska Jaskinia Wolności. 
Jaskinia Wolności to część systemu Jaskiń Demianowskich na Słowacji, znajdująca się po północnej stronie Niżnych Tatr w Dolinie Demianowskiej. Długość całej Jaskini to 8897 m. Jaskinia jest bogata w różne formy krasowe, które zachwyciły naszych uczniów. 
Pogoda i humory dopisywały przez całą wycieczkę, a uczniowie wrócili do Orawki około godziny 15.30 zadowoleni bogatsi o nowe doświadczenia.

Może Ci się również spodoba

Skip to content