„Zwycięży orzeł biały, zwycięży polski lud (..)” – słowa jednej z patriotycznych pieśni inspirują nas do działania i obchodzenia rok w rok Narodowego Święta Niepodległości. 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała po 123 latach niepodległość, a my każdego roku pamiętamy o czynach naszych przodków, którzy walczyli z rozbiorcami. 
Nasza szkoła w piątek tj. 8 listopada czciła pamięć bohaterów na uroczystym apelu. Na początku, w obecności sztandaru szkoły odśpiewaliśmy hymn państwowy oraz hymn szkoły, po czym po wyprowadzeniu sztandaru rozpoczęliśmy część artystyczną.
Uczniowie z klas I-III zaśpiewali piosenkę „Co to jest niepodległość”, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o czasach rozbiorowych w Polsce oraz wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne – każda klasa prezentowała swoją, przydzieloną wcześniej, pieśń. 
Pamiętajmy o naszych narodowych bohaterach, bo tylko pamięć o ich wielkich czynach oraz pielęgnowanie postaw patriotycznych wśród dzieci pozwoli nam być prawdziwymi obrońcami polskości i tradycji. 
Ewa Szperlak